Pandurii vs CS Mioveni: 2-1

de | 10.03.2018 12:46 | Sport

csmioveni infrCS Mioveni a început perfect partida de la Pandurii, când în minutul 4 căpitanul Mioveniului, Roberto Ayza, deschide scorul cu un şut la firul ierbii, de la circa 14 metri de poarta experimentatului Stanca. Înainte ca mingea să se ducă în plasă, balonul a şters bara din dreapta goalkeeperului.

A venit însă minutul 9 când jucătorul Cosmin Ionică egalează cu un şut din voleu, uşor din unghi, din 10 metri. De reținut că în prima repriză fundaşul Florin Ilie a văzut al doilea cartonaş galben, de această dată pentru oprirea balonului cu mâna, iar galben-verzii au rămas așadar în 10.

Așa cum era previzibil, a venit și minutul 64 când Pandurii au trecut în avantaj, stabilind și scorul final: 2-1. Băjan execută o lovitură liberă de la 20 de metri, mingea este respinsă cu piciorul de Sima, însă ajunge la George Tudoran, care reia cu capul în plasă.