CS Mioveni a pierdut la Snagov cu 2-0

de | 11.08.2018 14:51 | Actualitate

Astăzi se dispută șapte meciuri din etapa a doua din Liga 2. Șase partide s-au jucat deja, meciul Pandurii – FC Argeș urmând a începe de la ora 15.30.

Academica Clinceni a făcut scorul etapei, 5-0 cu Daco-Getica București. Ripensia a terminat la egalitate cu Luceafărul Oradea, 2-2, după ce a condus cu 2-0. Energeticianul s-a impus pe teren propriu, 2-0, după ce a marcat ambele goluri în prima repriză.

Echipa argeșeană CS Mioveni a cedat în deplasarea de la Snagov, Sportul impunându-se cu un sec 2-0. Au marcat Hlistei în minutul 15 și Ilie în minutul 83.

Vineri, Petrolul a câștigat meciul cu CS Balotești, 3-0. Duminică, de la ora 13:00, are loc meciul ACS Poli – Unirea Brăila, iar luni se dispută ultima partidă, Chindia Târgoviște – U Cluj.